Dul ve fakirlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri (nafile) oruç tutup, gecelerini (nafile) ibadetle geçiren kimse gibidir. . Buhârî, Nafakât, 1; Müslim, Zühd, 41 Devamını oku..
Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir. - Tirmizî, Ilm, 14. Devamını oku..
Allah'tan sevap bekleyerek ve Allah'ın vaadini umarak bunlardan birini yapan kimseyi Allah cennete koyar.'' (Buhârî, Hibe, 35) Devamını oku..
Sizden biri başına gelen beladan dolayı ölümü temenni etmesin. Eğer bunu yapmak zorunda kalırsa şöyle desin: "Allah'ım, hayat benim için hayırlı olduğu müddetçe beni yaşat, benim için ölüm hayırlı olduğu zaman ise, canımı al." (Buhârî, Merdâ, 19; Müslim, Zikir, 10) Devamını oku..
Ömer b. el-Hattâb (r.a.)’ın aktardığına göre, Rasûlüllah (s.a.s.) şöyle buyurmuştur: “Ameller niyete göredir. Herkes sadece niyetinin karşılığını alır. Kim Allah ve Rasûlü için hicret ederse, hicreti Allah ve Rasûlü’ne olmuştur. Kim de erişeceği bir dünyalık veya evleneceği bir kadından dolayı hicret ederse, hicreti, hicretine sebep olan şeyedir.” (Buhârî, Bedü’l-Vahy, 1; Mü Devamını oku..

ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun